Pomoc zza oceanu

Jak się okazuje, pomagać może każdy i z każdego miejsca na Ziemi. Przekonały się o tym dzieci z Ukrainy – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, którzy otrzymali paczki przygotowane przez Szkołę Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie.
W poniedziałek, 14 listopada na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach pani Marzenny Koncerewicz, przekazane zostały specjalne paczki przygotowane przez społeczność działającą przy Szkole Języka Polskiego w Bostonie. W ramach akcji „Plecak Przyjaźni”, dzieci z Ukrainy otrzymały m.in. plecaki, przybory szkolne, drobne zabawki. Dary trafiły do naszej szkoły z inicjatywy Sylwii Brucker oraz Kamila Andrzejewskiego – absolwentów Szkoły Podstawowej nr 7 .
Plecaki i przybory szkolne zbierano m.in. w amerykańskich szkołach i bibliotekach.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z dziećmi składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc, dobre serce i przyjaźń.

Opracowanie: Alicja Andrzejewska