Podsumowanie działań promujących świadomość praw dziecka

Wraz z końcem roku kalendarzowego, Pedagog Szkolny oraz Rzecznik Praw Ucznia dokonali podsumowania działań promujących świadomość praw dziecka w roku szkolnym 2022/2023 w klasach III i IV.

22 listopada, klasy IV wzięły udział w interaktywnym quizie o prawach dziecka poprzedzonym prelekcją p. Dariusza Grabarskiego. Każda z klas IV wytypowała 3-osobową reprezentację, której zadaniem było zdobywanie punktów w teście wiedzy o prawach dziecka na platformie Kahoot. W międzyczasie, reszta klas rozwiązywała przygotowane uprzednio zadania i łamigłówki. Zwycięzcami okazała się klasa IV c. W wydarzeniu tym gościnnie brały też udział klasy VI a oraz VI b.

Dla klas III zorganizowany został konkurs plastyczny „Mamy swoje prawa”. Uczniowie wykonywali prace techniką dowolną, spośród których komisja (p. Hanna Michalik, p. Elwira Hawryluk-Ricciardiello, p. Dariusz Grabarski) wybrała najciekawsze:

I miejsce (ex aequo)
Maja Szczepanik, klasa III a,
Kornelia Grochowska, klasa III b
Poliana Przysowa, klasa III c
Aleksandra Kęska, klasa III d
Wiktoria Bagińska, klasa III c
Jakub Kaczmarek, klasa III d

Wszelkie działania poprzedzone były lekcjami nt. praw dziecka przeprowadzonymi przez wychowawców klas.

Z dumą możemy stwierdzić, że w naszej szkole świadomość praw dziecka wśród uczniów jest bardzo wysoka, dokonamy zaś wszelkich starań, aby w następnych latach była jeszcze wyższa.

Pedagog Szkolny – Elwira Hawryluk-Ricciardiello
Rzecznik Praw Ucznia – Dariusz Grabarski