Podsumowanie akcji „BohaterOn w Twojej szkole”

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „BohaterOn” – ogólnopolską kampanię mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego.

Uczniowie klasy Ib z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w akcji związanej z powstaniem warszawskim, by nie tylko zgłębić jego historię oraz przebieg, ale i upamiętnić bohaterów.

Został zrealizowany scenariusz ,,BohaterOn w mojej szkole’’ nadesłany w materiałach edukacyjnych, w ramach którego dzieci:

1. obejrzały przedstawienie ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim’’,
2. przeprowadziły rozmowy o bohaterstwie powstańców, na temat: Kto to jest patriota?’’ oraz ,,Czy można być patriotą w naszych czasach’’?
3. wykonały papierowe pacynki.

Pierwszoklasiści wykonaliśmy ok 30 laurek i kartek pocztowych, które ozdobione symbolami narodowymi przesłaliśmy do adresatów- żyjących świadków historii- Powstańców Warszawskich. Dziękowaliśmy za trud, poświęcenie, świadczyliśmy, że pamiętamy i po ludzku, życzyliśmy „zdrowia”.

Serdecznie dziękuję uczniom 1b za zaangażowanie oraz starszym uczennicom Dominice Ługowskiej z kl. VIIIb, Gabrysi Ługowskiej kl. Vb i Oliwii Malitce z kl. Vb za pomoc i wsparcie młodszych koleżanek i kolegów.

Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Izabela Talacha