Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
dla Uczniów Szkół Podstawowych

Dnia 27 marca 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na poziomie powiatowym dla szkół z Siedlec.
Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie w grupie II:
Tymoteusz Orłowski,
Jakub Kowalczyk,
Bartosz Jastrzębski
.
W kategorii wiekowej powyżej 12 roku życia w turnieju wzięło udział 7 drużyn. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach wykazała się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu przepisów ruchu drogowego iprawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W drugiej części turnieju uczniowie rywalizowali podczas przejazdu rowerem przez tor przeszkód, przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oceniali poprawność przejazdu po torze rowerowym oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem testu konkursowego wraz z Mazowieckim Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach.

Nasza drużyna zdobyła I miejsce w turnieju w kategorii powyżej 12 roku życia
i zakwalifikowała się do rejonowego etapu turnieju.

Najlepszym zawodnikiem w grupie II został wybrany Tymoteusz Orłowski.

Etap rejonowy odbędzie się  26.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Zbuczynie, ul. Jana Pawła II 3, 08-106 Zbuczyn – godz. 10.00.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach turnieju!

Dziękujemy organizatorowi SP 5 w Siedlcach za udostępnienie zdjęć z wręczenia nagród.

Opiekun: Małgorzata Kłosińska