Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – oczywiście z książką!

„Bo tak dobrze przyjaciół swoich mieć

i codziennie wesoło bawić się,

szukać przygód tu i tam,

w baśnie wierzyć też…”

20 września w całej Polsce najmłodsze dzieci, uczęszczające do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach, obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszej szkole świętowaliśmy go m.in. literacko, z ciekawymi książkami. Dzieci wysłuchały opowiadania Barbary Gawryluk „Hej, Piotrek!” pochodzącego ze zbioru „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”. Rozmawialiśmy też o naszych supermocach, zainspirowani książką „Wielka księga supermocy” autorstwa Susanny Isern. Każdy z nas ma cechy i umiejętności, które sprawiają, że jesteśmy niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju. Wśród swoich supermocy dzieci wymieniły m.in. umiejętność snucia opowieści, pisanie liter, szybkość w działaniu, bycie pomocnym innym, opiekę nad zwierzętami, np. kotkami. Wszystkim przedszkolakom w dniu ich święta życzymy przyjemności z zabawy i ze zdobywania wiedzy, uśmiechu i beztroski oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Opracowanie: Maria Stańczuk

Zdjęcia: Elżbieta Soszyńska