Klasy o rozszerzonym profilu WF

KLASA SPORTOWA O ROZSZERZONYM PROFILU WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z GIMNASTYKI SPORTOWEJ I LEKKOATLETYKI UWZGLĘDNIAJĄCA CAŁY ETAP EDUKACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W KLASACH I – III i IV-VIII

Motto programu klasy:
Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała, stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca, przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację.

Cele i zadania szczegółowe:

• Uformowanie postawy ułatwiającej dzieciom w późniejszym czasie przystąpienie do uczenia się podstawowych elementów technik lekkoatletyki metodą całościową.
  • Wzmacnianie grup mięśniowych biorących udział w wykonywaniu poszczególnych elementów lekkoatletyki i gimnastyki.
  • Kształtowanie poczucia przestrzeni i dystansu oraz rytmu i tempa.
    Rozwijanie koordynacji, głównie koordynacji pracy rąk i nóg.
  • Ocena rozwoju cech motorycznych, sprawdziany szybkości, wytrzymałości, skoczności, rzutu, gibkości i równowagi.
  • Udział uczniów w zawodach międzyszkolnych „Czwartki LA”.
  • Udział w zawodach gimnastycznych.
  • Start w biegach przełajowych.
  • Rozwijanie sprawności ogólnej dzieci.
  • Nauka pływania.
  • Wyrabianie dyscypliny w atmosferze zespołowego współzawodnictwa i współdziałania.
  • Zaznajomienie dzieci z prostymi regułami i zasadami gier i zabaw.
  • Rozwijane zamiłowania do ruchu i uprawiania sportów.
  • Wdrażanie do odpowiedzialności i samodzielności.
  • Wdrażanie do zachowań prozdrowotnych przez wyrabianie nawyków higienicznych.
  • Poznanie podstawowych wiadomości z zakresu bezpieczeństwa zabaw i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REALIZACJA PROGRAMU

Wykonane przez nas zadania