Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach, po raz kolejny przystępuje do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”.

Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 2 000 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Celem programu jest pomoc pielęgniarkom, higienistkom szkolnym, pedagogom w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych oraz rodzicom i uczniom, poprzez udostępnienie materiałów edukacyjnych.

REALIZACJA PROJEKTU