Najładniejsze biblioteki dziecięce na świecie

„Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem: – Opowiedz mi historię. I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną”.
Charles Martin – „Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”
„- […] Ale czy biblioteka nie powinna mieć okien?
– Biblioteka ich nie potrzebuje. Mamy książki, które są oknami na światy, o jakich nawet nie śniliśmy”.
Chris Grabenstein – „Biblioteka pana Lemoncella”
Biblioteka dla dzieci powinna być miejscem niesamowitym, zaczarowanym, barwnym i pobudzającym wyobraźnię, miejscem, które fascynuje i przyciąga czytelnika swoją niezwykłą aurą. Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam najpiękniejsze biblioteki świata dla dorosłych. Dziś chcemy pokazać najładniejsze, najbardziej oryginalne, kolorowe, fantastyczne, przyjazne i twórcze biblioteki dla dzieci. Prezentujemy kilkanaście bibliotek, które, naszym zdaniem, wyszły naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych i młodych czytelników. Obejrzycie je, klikając w link:
Nie zapominajcie o bibliotece!!!