Najciekawsze książki z tatą w roli głównej

„Mojego tatę po prostu dostałem. Był przy moich narodzinach i ciągle go jeszcze mam”. Mus jabłkowy, Klaas Verplancke
„Mój tata potrafi przeskoczyć księżyc i chodzić po linie. Jest wielki jak dom i miękki jak mój miś. I nie boi się niczego – nawet złego wilka…” Anthony Browne

Dzień Ojca to, po Dniu Matki, drugie ogromnie ważne rodzinne święto. Kim jest tata dla swoich dzieci? Bardzo często wszystkim i kimś niezwykle wyjątkowym! Pod poniższymi linkami znajdziecie zestawienie książek dla dzieci, których bohaterem jest właśnie tata.

Najciekawsze książki dla dzieci z tatą w roli głównej – zestawienie

Książki na Dzień Ojca: wzruszą i dziecko, i Ciebie

Jaki obraz ojca jawi się z tych książkowych opowieści? Tato jest często najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi. Może unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć wojnę… Jest w stanie uchronić pociechę przed usunięciem migdałków, uratować z rąk porywaczy, zabrać w podróż do Afryki, chodzić po linie między drapaczami chmur, a nawet stać się niewidzialnym. Są też ojcowie nieobecni, za którymi się tęskni i cierpi z powodu rozłąki… Bywają tatusiowie, których można nazwać codziennymi superbohaterami. Nie, wcale nie mają nadprzyrodzonych właściwości, chyba, żeby uznać za takie umiejętność zamiany w zabawę każdej, nawet najbardziej prozaicznej czynności, na przykład leżenia na łące i patrzenia na chmury… Część z nich opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi, niektórzy mają dziwaczne hobby, jeszcze inni muszą pomóc swoim córkom i synom w zmaganiach z dokuczającymi kolegami. Tatusiowie tłumaczą dzieciom świat, odpowiadają na ważne pytania, są wzorami, przewodnikami, ale też przyznają się do błędów, niewiedzy i umieją wyciągnąć wnioski ze swoich pomyłek. Ojcowie przekazują synom i córkom niesamowity ładunek wiary w siebie, potrafią zaszczepić w nich to coś, co sprawi, że ich dzieci żyją potem odważnie, nie boją się spełniać swoich marzeń, nawet jeśli droga do nich nie jest prosta….
W naszej bibliotece też mamy książki, których bohaterami są ojcowie:
Mój tata król, Michel Amelin
Tatax i inne historyjki o tatusiach, Barbara Stenka,
Maria i ja, Miguel Gallardo
Lew i ptak, Marianne Dubuc
Tsatsiki i tata poławiacz ośmiornic, Moni Nilsson
Tata w sieci, Philippe de Kremmeter
Prezent dla Cebulki, Frida Nilsson
Dziewczynka z parku, Barbara Kosmowska
Seria „8+2”, Anne-Cath. Vestly
Jak tata pokazał mi wszechświat, Ulf Stark
Jak tata się z nami bawił, Ulf Stark
Proszę mnie przytulić, Przemysław Wechterowicz
Tato, ta ci się udała, Zdeněk Svěrák
Mój obciachowy tata wymiata Internet, Ben Davis

Źródło zdjęcia:

Najciekawsze książki dla dzieci z tatą w roli głównej – zestawienie

Dla zapominalskich – Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca .