„My, uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy kochać książki…” 📚📚📚

W styczniu 2021 roku pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki.                                                      Uczniowie klas I A, I B, I C, I D wzięli udział w ciekawych zajęciach, prowadzonych w warunkach reżimu sanitarnego przez nauczycieli bibliotekarzy, panie Annę Bryłkę-Chomkę i Agatę Kuśmierczyk. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozmawiali o wartości czytania i jego wpływie na rozwój intelektualny człowieka, o konieczności poszanowania książek.

Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, obiecały, że będą szanowały książki, a prawa i obowiązki czytelnika „traktowały z wielką powagą”. Otrzymały pamiątkowe kolorowe zakładki, listy do rodziców, „przypominajki” z numerem karty bibliotecznej i prośbami książki. I oczywiście wypożyczyły po raz pierwszy książki!

Z pewnością dzieci lubią słuchać baśni, opowiadań, wierszy czytanych przez rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo. Duża część pierwszaków czyta już zupełnie samodzielnie. Wiedzą doskonale, że czytanie to radość i przyjemność, to przygody, którym towarzyszy dreszczyk emocji, to spotkania z ciekawymi bohaterami, podróże w świecie wyobraźni…                    Mamy nadzieję, że uroczystość przyjęcia w poczet czytelników będzie nie tylko początkiem częstych i chętnych odwiedzin pierwszoklasistów w bibliotece, lecz również serdecznej przyjaźni z książkami, takiej prawdziwej, na całe życie.