„Moje Miasto – Moja Ziemia”

Dnia 20 kwietna br. dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w Happeningu Ekologicznym pt. „Moje Miasto – Moja Ziemia”, który zorganizowany został przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Siedlcach. Dzieci przygotowały tabliczki, plakaty i transparenty z hasłami ekologicznymi nawiązującymi do tematyki happeningu, które prezentowane były podczas przemarszu ulicami: Wiszniewskiego, Prusa i Kazimierzowską. Na happeningu każde dziecko miało ze sobą kolorowy kwiat wykonany z surowców wtórnych z których powstała kwietna łąka. Na koniec imprezy dzieci uczestniczyły w koncercie zespołu muzycznego Orkiestra Dni Naszych pt. „Ekodzieci”. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, a w podziękowaniu za udział rozdane zostały uczestnikom woreczki z nasionami kwiatów jednorocznych.

Opracowanie:
Diana Sachanowicz