MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA zadanie – 12 Dzień Pizzy

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pochodząca z Włoch pizza jest najbardziej powszechnym daniem, które uwielbiane jest przez większość ludzi. Znajduje się w menu prawie w każdym domu. Często serwowana jest na śniadanie, obiad lub kolację.
W świetlicy również obchodzony był Dzień Pizzy. Dzieci poznały jej historię, rodzaje, rozmawiały o składnikach dodawanych do tego dania. Następnie przystąpiły do wykonania pracy plastycznej, która pozwoliła im stworzyć pizzę według własnego przepisu.
Mimo, że składniki wykonane były z papieru, plasteliny i bibuły, idealnie odwzorowały pomidory, oliwki, salami, pieczarki i sos pomidorowy. Gdy pizza była już gotowa, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy pt. „Pieczemy pizzę” z chustą animacyjną. Zajęcia sprawiły dzieciom prawdziwą frajdę.

Opracowanie: Iwona Lewczuk, Ewa Somla