MODUŁ III – ZADANIE 3 – Siła bajek

29 września 2022 roku dzieci w oddziale przedszkolnym obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji gościła u nich dyrektor naszej szkoły, pani Marzenna Koncerewicz. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Lou Carter „W tej bajce nie ma złego wilka” w pełnej ekspresji interpretacji pani dyrektor. Głośna lektura została wzbogacona o liczne wyrazy dźwiękonaśladowcze i maskotki przedstawiające baśniowe postacie. Wilk bardzo lubi spać, po raz kolejny wstaje w ostatniej chwili i spóźnia się do baśni, w których występuje. Trzy małe świnki się złoszczą, a babcia Czerwonego Kapturka też jest bardzo poirytowana. Ale jak wilk może pojawiać się w dwóch baśniach jednocześnie? Nasz niepunktualny bohater postanawia, że nie będzie więcej złego wilka w żadnej baśni! Czy baśniowe postacie poradzą sobie bez niego? A może odkryją, że mimo wszystko potrzebują złego wilka? Jak zakończy się ta opowieść? Dzieci z oddziału przedszkolnego znają już odpowiedzi na te pytania! Celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest m.in. ukazanie, że zarówno z czytania jak i ze słuchania książek można czerpać radość i przyjemność.

Opracowanie: Maria Stańczuk
Zdjęcia: Agata Kuśmierczyk