MODUŁ II – ZADANIE 7 – To warto zobaczyć

Od wielu lat organizujemy uczniom klas szóstych wspaniałą wycieczkę . Nasi uczniowie poznają w ten sposób przyrodę.
28 października w Warszawie i Powsinie świeciło piękne jesienne Słońce.
Uczniowie w warszawskim ZOO oglądali liczne gatunki fauny. Niektóre bezkręgowce budziły strach, szczególnie u dziewcząt. Aby zobaczyć inne, trzeba było wytężyć wzrok. Straszyk australijski przypominał suche liście. Patyczaki tkwiące w bezruchu były niczym suche gałązki.
Liczne kręgowce: ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki podczas takiej pięknej pogody przebywały na zewnątrz. Lew i lwica zademonstrowały swój sposób porozumiewania się. Niedźwiedzie pięknie pozowały do zdjęć. Żyrafy spokojnie obgryzały gałęzie. Goryl wyszedł, usiadł, jakby chciał mieć pamiątkowe zdjęcie. Żółwie wolały ukryć się, wystawiając tylko głowy. Żaby i ropuchy siedziały wśród liści. Papugi jak zwykle- piękne i krzykliwe. Zaś pingwiny pokazały, jak potrafią pływać i bawić się w wodzie.
W Ogrodzie Botanicznym widać było już jesień. Nie przeszkadzało to naszym uczniom w „Zdobywaniu gór” jak również podziwianiu flory. Przewodnik dużo opowiadał o problemach związanych z niedoborami wody. Pokazał również wiele roślin, chociażby kolorowe jeszcze rozarium lub trawiasty „ogród dla leniwych”. Bardzo ciekawie opowiadał o trujących cisach lub egzotycznych roślinach.
Wycieczka ta powinna być uzupełnieniem wiedzy z klasy piątej oraz zachętą do nauki biologii w klasie szóstej. Dziesiątki zrobionych zdjęć – to dobra pamiątka.

Opracowanie: Bożena Kotowska