Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Trwa, obchodzony w październiku, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań oraz propagowanie zainteresowania książką. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce interpretujemy jako „Czytanie dla pokoju”. Zapraszamy naszych czytelników do wzięcia udziału w październikowych konkursach – plastycznym i literackim.
• Konkurs plastyczny dla klas I-III, IV-VIII na plakat ilustrujący hasło „Książki uczą budować dobre relacje”. Wykonaj dowolną techniką plakat w formacie A4 i przynieś go do biblioteki w terminie do 31 października br. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.
• Konkurs literacki dla klas IV-VIII „Książki uczą budować dobre relacje”. Wybierz książkę, która, Twoim zdaniem, opowiada o tym, jak budować i dbać o dobre relacje między ludźmi. Podaj jej tytuł, nazwisko i imię autora oraz stwórz krótką wypowiedź pisemną (minimum 10 zdań) uzasadniającą zdanie „Ta książka uczy, w jaki sposób budować pokój i dobre relacje miedzy ludźmi”. Podpisaną imieniem i nazwiskiem pracę przynieś do biblioteki w terminie do 31 października br. Ocenie będą podlegały zarówno wartość merytoryczna pracy (rzeczowość, wyczerpanie tematu) jak i poprawność językowa, interpunkcyjna i ortograficzna. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

Opracowała Maria Stańczuk