Międzynarodowy Dzień Puzzli

27 stycznia w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Dzieci układały puzzle o różnym stopniu trudności. Puzzle o zróżnicowanym stopniu trudności motywowały dzieci do podejmowania kolejnych puzzlowych wyzwań. Powstałe obrazki wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz towarzyszącą im radość z osiągniętego celu. Wszyscy świetnie się bawili.
Układanie puzzli uczy wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na za daniu. Zabawa puzzlami sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.

Opracowanie: M. Zwolińska, I. Bajdak, A. Mościcka