MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to ważna data dla wszystkich dzieci całego świata:)
Tego dnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z prawami dziecka i historią powstania tego dnia. Na sali gimnastycznej odbył się apel, na którym dzieci dowiedziały się co to jest Konwencja Praw Dziecka i jakie mają prawa. Wspaniałe konferansjerki spotkania Marysia i Zosia Mudant zaprezentowały wiersz o prawach dziecka oraz bajkę o Jasiu i Malgosi, która zakończyła się zupełnie inaczej niż znana nam tradycyjna wersja…bowiem wobec dzieci zostały zastosowane prawa które im się należą…
Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs na napisanie wiersza o prawach dziecka. Zwycięskie wierszyki zostały zaprezentowane przez swoich autorów; Mateusza Fabijańczuka, Tosię Grochowską i Ulę Sidorowicz.
Na zakończenie dzieci otrzymały baloniki i wesoło wspólnie odśpiewały piosenkę „O prawach dziecka”Małej Orkiestry Dni Naszych.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w tym dniu zaznaczając ważność praw dziecka ubrali się na niebiesko-kolor organizacji UNICEF. Podczas przerw śpiewaliśmy piosenki i prawach dziecka a chętni i przygotowani uczniowie klas starszych prowadzili lekcje zamiast nauczycieli aby poczuć się wyjątkowo tego dnia.
Dzień Praw Dziecka przygotowały panie:
Rzecznik  Praw Ucznia Małgorzata Matuszewska
oraz Pedagog Elwira Hawryluk Ricciardiello.