Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Moi Drodzy, 23 lutego o godzinie 20.00 zakończyliśmy zabawę w formie quizów online, które sprawdzały  znajomość języka polskiego i doskonaliły  umiejętności językowe.   Świętowaliśmy w ten sposób Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Bardzo się cieszę, że tak aktywnie włączyliście się do akcji.  Quiz dla uczniów klas IV był rozwiązywany 66 razy, dla klas V – VI 101 razy.  Z zadaniem przeznaczonym dla klas VII – VIII zmierzono się aż… 213 razy!!!  Udowodniliście w ten sposób, że dbacie o mowę ojczystą i rozumiecie, jak kluczowa jest troska o jej poprawność.

Rywalizacja uczniów dobiegła już końca, poniżej przedstawiam jej wyniki. Jednak jeśli ktoś nie wziął  udziału w zabawie, a chce się sprawdzić i zagrać – zapraszam.

SP7 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego kl. 4 SP7 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego kl. 5-6 SP7 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego kl. 7-8

A OTO WYNIKI RYWALIZACJI UCZNIÓW

Wyniki klas IV

I miejsce i ocena celująca – Olaf Koziróg kl. IV c
Adam Skiba  kl. 4 b – II miejsce
Malwina Pawlak  kl. 4 d – III miejsce
Grzegorz Serzysko kl. 4 c – IV miejsce
Karolina Krasnodębska kl. 4 b – V miejsce

Wyniki klas V i VI

I miejsce i ocena celująca – Bartosz Kozak kl. 5 c
Piotr Woliński kl. 6 b – II miejsce
Mateusz Grudziński kl. 5 a – III miejsce
Dominika Sergejuk kl. 5 b – IV miejsce
Tosia Grochowska 5 a – V miejsce

Wyniki klas VII i VIII

I miejsce i ocena celująca – Marcelina Kamecka kl. 8 a
Paulina Nowicka kl. 8 a – II miejsce
Gabrysia Krasnodębska kl. 8 a – III miejsce
Kacper Szomko kl. 7 c, Maja Zimmermann kl. 7 a – IV miejsce
Dawid Wierzbowski kl. 8 a – V miejsce

Do akcji  zaprosiłam uczniów starszych, z klas IV – VIII. Okazało się jednak, że wśród uczestników zabawy znalazły  się dwa „młode orły”. Ola Kęska z klasy 2 d i Alan Zelek  z klasy I c. Nie tylko wzięli oni udział w akcji podejmując wyzwanie i zmagając się z zadaniami dla dzieci z klas czwartych, ale również uplasowali się w pierwszej dziesiątce uczestników. Dlatego ich również postanowiłam nagrodzić oceną celującą z języka polskiego!!!

Jeszcze raz dziękuję za tak liczny udział w świętowaniu obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i gratuluję wspaniałych wyników!!!

p. Aneta Skolimowska