List do dzieci

Drogie Dzieci

Przyszło nam wszystkim spędzać Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok – w niecodziennych warunkach – Wasi rodzice pamiętają jeszcze ze szkoły, że tego typu epidemie zdarzały się na Świecie – ostatnio w Średniowieczu i nikt nie przypuszczał nawet, że jeszcze w XXI wieku taka sytuacja może się powtórzyć. Ale trudno – musimy z tym żyć i zdecydowanie przeciwstawiać się tym przeciwnościom losu.

I my – starsi i Wy – dzieci – wszyscy widzimy absurdalność tej sytuacji, ale nic na to nie poradzimy. Dlatego bardzo liczymy, na, że to „zdalne nauczanie” i wszystkie niedogodności z tym związane – będą przez Was dzielnie odebrane i że wspólnie damy radę przeczekać ten okres. Wiemy, jak Wam brakuje koleżanek i kolegów – na terenie szkoły, świetlicy i nawet – na co dzień w domu i na podwórku. I jak dziwne będą w tym roku ferie zimowe, ale musicie to wszystko zrozumieć i zaakceptować. Dlatego prosimy, abyście pracowicie i rzetelnie spędzali czas przed komputerami w ramach tego zdalnego nauczania. Bo tak, jak będziecie się teraz uczyli w tym nowym systemie – tak będzie to potem rzutowało na poziom Waszej wiedzy – na koniec roku szkolnego i na koniec szkoły.

Prosimy Was, abyście przestrzegały zasad sanitarnych obowiązujących teraz w Polsce (noszenie maseczek, nie grupowanie się w jednym miejscu itp.). I o ile te zasady na pierwszy rzut oka wyglądają uciążliwie i nieciekawie – to postarajcie się mimo tego zrobić z tego dobrą zabawę – aby przeżycie tego okresu w przypadku dzieci – nie było pozbawione pewnej wesołości i humoru, a nie tylko zastanawiania się nad powagą sytuacji – jak to niestety – muszą odbierać – Wasi rodzice i nauczyciele.  I chcielibyśmy, aby Wasze zachowanie – wspomagało działania Waszych rodziców i wszystkich służb medycznych i sanitarnych w Polsce – a nie było dla nich dodatkową przeszkodą i problemem – liczymy na Was.

I miejmy nadzieję, że prawdziwa zima jeszcze przyjdzie i to w tym roku – bo spędzanie Świąt Bożego Narodzenia w pięknej zimowej scenerii – do dodatkowy plus i pozwali nam to łatwiej opanować te bieżące problemy. A jak postawicie w Waszym domu – jak zwykle – choinkę i ozdobicie ją – na kolorowo – to na pewno wszystko będzie dobrze i osiągniecie w ten sposób dużo optymizmu i pozytywnej energii.

Drogie Dzieci – i nauczyciele i Wasi rodzice – wszyscy razem życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku – i głowa do góry – już niedługo będzie normalnie i dobrze.

Opracował – wychowawca świetlicy – Danuta Kiryła