Lekcja muzealna „W poszukiwaniu skarbów przeszłości”

28 listopada uczniowie z klasy 4 c wybrali się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na lekcje muzealną pt. W poszukiwaniu skarbów przeszłości. Archeologia i jej tajniki  w ramach programu  „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Dzieci dowiedziały się, czym jest archeologia, jak archeolog odkrywa tajemnice przeszłości i przy pomocy jakich narzędzi pracuje. W jaki sposób możemy dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie. Uczniowie zapoznali się również z najcenniejszymi odkryciami archeologicznymi naszych dziejów.

Dzięki swoim opowieściom p. Hyckowska przybliżyła dzieciom zawód archeologa. Porównała go do pracy detektywa, co bardzo zaciekawiło i mam nadzieję – zainspirowało uczniów. Dodatkową atrakcją podczas zajęć było wykonanie z gliny różnych drobnych skarbów: paciorków, ozdób, muszelek, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Wykonane przedmioty uczniowie mogli zabrać na pamiątkę do domu.

W poszukiwaniu skarbów przeszłości. Archeologia i jej tajniki autorstwa aneta skolimowska

A.    Skolimowska