Lekcja biologii na żywo

Lekcja biologii na żywo.

Płazy – to temat lekcji biologii w której uczestniczyli uczniowie pięciu klas.

Były to okazy płazów ogoniastych i bezogonowych żyjących poza terenem Polski. W naszym kraju wszystkie gatunki płazów objęte są ochroną gatunkową. Pokazane zwierzęta miały swoje imiona, np. uczniowie mogli zobaczyć rzekotkę Piotra, ropuchę -Wojtka  lub największą żabę- Agę. Najmniejsze, szybko biegające drzewołazy miały wyraźne pręgi, a traszki jaskrawe plamy na brzusznej stronie ciała. Zaprezentowana salamandra Tadeusz była duża i już niemłoda. Miała 13 lat.

Właścicielka zwierząt poza prezentacją okazów w bardzo ciekawy sposób przekazała dużo wiadomości o tej gromadzie. Zwróciła także uwagę na znaczenie płazów w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Opracowanie: Bożena Kotowska Zdjęcia: Beata Mazur