Laureaci szkolnych eliminacji XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

W dniach 12 – 13 maja 2021 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W rywalizacji wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I-III oraz Anna Mazurczak, uczennica klasy VII B. Każdy z uczestników przygotował wiersz oraz fragment prozy.
Występ Anny Mazurczak oceniała komisja w składzie: Justyna Kowalczyk, Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk. Ania otrzymała wyróżnienie.
Recytacjom dzieci z klas I – III przysłuchiwała się komisja w składzie: Anna Bryłka-Chomka, Beata Jastrzębska, Agata Kuśmierczyk, Hanna Suchożebrska i Maria Stańczuk. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce: Jakub Karolak, klasa I C
II miejsce: Łucja Podgajna, klasa II C
III miejsce: Poliana Przysowa, klasa I C
Wyróżnienie otrzymała Iza Sosnowska, uczennica klasy I C.
Łucja, Poliana i Jakub będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejskich w MOK w Siedlcach.
Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom artystyczny. Ich wystąpienia dowodzą, że wśród uczniów naszej szkoły jest dużo uzdolnionych, wrażliwych dzieci. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli podziwiać ich recytatorskie i aktorskie umiejętności. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy laureatom.