Kulinarne warsztaty

To był wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach w Kulinarnym Poddaszu. Najpierw trzeba było rozpoznać przyprawy, które stosuje się podczas wypiekania świątecznych smakołyków. Najtrudniejszy był anyż, imbir i gałka muszkatołowa. Z wykorzystaniem aromatycznych przypraw tworzone były zapachowe dekoracje ze świeczką. Potem wszyscy otrzymali piernikowe ciasto, które po chwili zamieniło się w choinkę, bombkę lub inny piernikowy smakołyk. Kiedy pierniki piekły się w piekarniku, był czas na projektowanie świątecznej karty. Dzieci wykonały także naleśnikową choinkę i ozdobiły ją truskawkowym sosem. Tak przygotowana potrawa zachęcała do zjedzenia i po chwili już jej nie było na tackach. Na zakończenie była wspólna fotografia.

Opracowanie: Alicja Andrzejewska