„Krasnoludki są na świecie…”

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Mówcie sobie, co tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam
Krasnoludki są na świecie!”
Maria Konopnicka

Konkurs recytatorski

19 maja 2022 roku w „Siódemce” odbyły się szkolne eliminacje Konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w Siedlcach „Krasnoludki są na świecie…”. Jest on organizowany przez Siedleckie Stowarzyszenie Literackie „Witraż” i MOK w Siedlcach, ma na celu przypomnienie i popularyzowanie twórczości poetyckiej dla dzieci Marii Konopnickiej, jednej z patronek roku 2022. W eliminacjach wzięło udział jedenaście uczennic, siedem z nich zostało wybranych do kolejnego etapu konkursu.
23 maja br. dziewczynki uczestniczyły w eliminacjach miejskich. Do finału, wśród 37 dzieci z klas I-III z 14 szkół podstawowych, zakwalifikowały się trzy reprezentantki „Siódemki” – Julia Jurczuk z klasy I A, Wiktoria Kobryń z klasy II A, i Agata Chacińska z klasy III B.
1 czerwca br. w siedleckiej Sali Białej odbył się finał konkursu recytatorskiego „Krasnoludki są na świecie”. Wiktoria Kobryń z klasy II A, która recytowała wiersz „Mopsy”, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia pochodzą ze strony „Tygodnika Siedleckiego”.

Opracowanie: Maria Stańczuk