KORNELIADA’ 2023

17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się finał VIII Międzyszkolnej Korneliady. Głównym założeniem projektu jest promowanie czytelnictwa – wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży – książek K. Makuszyńskiego oraz pogłębianie wiedzy na temat życia i twórczości pisarza. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzono konkursy plastyczno-techniczne, literackie oraz Turniej wiedzy z życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego.

Suma punktów zdobytych przez naszych uczniów dała Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach zwycięstwo w VIII Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliadzie.

Sukcesy naszych uczniów:
Lena Ługowska, uczennica kl. I B zajęła II miejsce, a Aleksander Głuchowski, uczeń kl. II C zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Zaprojektuj i wykonaj historyjkę obrazkową, w której przedstawisz wybraną postać z powieści Kornela Makuszyńskiego jako odkrywcę skarbu”,
Gabriela Ługowska oraz Maria Mudant, uczennice kl. V B zajęły ex aequo I miejsce w konkursie plastyczno-technicznym „Zaprojektuj i wykonaj szkatułkę, w której wybrany bohater z powieści Kornela Makuszyńskiego mógłby przechowywać swoje tajemnice”,
Julita Kowalczyk, uczennica kl. VII A zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Plakat reklamujący agencję detektywistyczną Adasia Cisowskiego”,
-drużyna w składzie: Maria Mudant, Zofia Mudant, Franciszek Trojanowski, uczniowie kl. V B zajęli III miejsce w Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: Agata Kuśmierczyk