Zawody UKS „Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7

Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7

w Gimnastyce Sportowej to cykliczna impreza organizowana corocznie od 13 lat przez UKS „Siódemka” oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Celem zawodów jest popularyzacja gimnastyki w środowisku, promocja Miasta Siedlce, integracja młodych gimnastyków, trenerów, opiekunów, rodziców.

Przy organizacji zawodów współpracujemy z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce – hala sportowa; Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej – oprawa sędziowska; Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Siedlcach – organizacja Regionalnych Zawodów Gimnastycznych; Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Siedlcach; Prezydentem Miasta Siedlce – Patronat Honorowy; mediami – telewizja Vectra, Tygodnik Siedlecki; Katolickim Radiem Podlasia – Patronat Medialny.

Z roku na rok nasze wydarzenie zyskuje na masowości.
W ostatnich latach w zawodach startowało około 250 zawodniczek i zawodników z UKS-ów z Mińska Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Siedlec, Radomia, Lublina, Garwolina, Grębkowa, Krzywdy.

Zawody mają na celu:

1. Sklasyfikowanie zawodników drużynowo:
    • wyłonienie najlepszej drużyny dziewcząt klas I – IV,
    • wyłonienie najlepszej drużyny chłopców klas I – IV,
    • wyłonienie najlepszej drużyny dziewcząt klas V – VIII.
  2. Sklasyfikowanie zawodników indywidualnie:
    • wyłonienie najlepszych gimnastyczek klas I – IV,
    • wyłonienie najlepszych gimnastyków klas I – IV,
    • wyłonienie najlepszych gimnastyczek klas V – VIII.
  3. Wyłonienie najlepszego gimnastyka oraz najlepszej gimnastyczki Miasta Siedlce.

Konkurencje dla klas I – IV:

1. Drużyna składa się z 4 zawodników, po jednym zawodniku z danego poziomu klas. Młodsi zawodnicy mogą zastępować starszych.
  2. Zawodnicy rywalizują w trójboju:
    • chłopcy : ćwiczenia wolne, skok, ćwiczenia na drążku,
    • dziewczęta : ćwiczenia wolne, skok, ćwiczenia na ławeczce.
  3. Na ćwiczeniach wolnych obowiązuje następujący układ: stanie na RR. przerzut bokiem, przewrót w przód, przewrót w przód do leżenia na plecach, mostek, przewrót w tył do rozkroku.
  4. Na ćwiczeniach na ławeczce obowiązuje układ zawierający następujące elementy: waga przodem, 4 kroki w przód, pół obrotu, 4 kroki w tył, pół obrotu w przysiadzie, zeskok do lądowania.
  5. Na skoku obowiązuje skok rozkroczny przez kozła.
  6. Na drążku obowiązuje wymyk i odmyk.

Konkurencje dla dziewcząt klas V – VIII

1. Drużyna składa się z 3 osób z czego minimum jedna osoba z V klasy.
  2. Zawodniczki rywalizują w trójboju: ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, skok.
  3. Na ćwiczeniach wolnych obowiązują następujące elementy wykonywane w dowolnej kolejności: przewrót w przód do rozkroku, przewrót w tył o nogach prostych, przerzut bokiem, stanie na głowie, stanie na rękach ( lub stanie na rękach do przewrotu w przód), mostek, + dowolny element podnoszący wartość układu.
  4. Na ćwiczeniach na równoważni obowiązują następujące elementy wykonywane w dowolnej kolejności: waga przodem, piruet (przynajmniej pół obrotu), przerzut bokiem, zeskok do lądowania (dowolny), + dowolny element podnoszący wartość układu.
  5. Na skoku obowiązuje skok rozkroczny, kuczny lub holender przez kozła.

W naszym przedsięwzięciu wspierają nas sponsorzy – Przyjaciele Szkoły: Miasto Siedlce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Energetyczne i PEC SERWIS w Siedlcach, PUK SERWIS w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Zakład Elektrotechniczny „ZELTECH” w Siedlcach, Cukiernia „Pszczółka” i Piekarnia Baldwin ze Skórca, Firma AGMAR, Nove Kino Siedlce, Fundacja Świętych Joachima i Anny w Siedlcach, Bank Żywności w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Handlowe „Benotti” w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Żar” w Siedlcach, Firma Inżynieria Grzewczo-Sanitarna, Zakład Instalacji Sanitarnych w Siedlcach, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach i Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” wyrażają ogromną wdzięczność SPONSOROM, którzy od lat wspierają nasze zawody.