Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Drodzy uczniowie!

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, zapraszamy serdecznie do udziału w szkolnym etapie konkursu na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka, organizowanego przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę. Podczas różnych związanych z tym dniem zajęć należy zapoznawać dzieci i młodzież, z tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Warto podkreślać niezwykle ważną rolę, jaką mają w upowszechnianiu wiedzy na temat praw dziecka dorośli: członkowie rodziny, nauczyciele, pedagodzy i inne osoby pracujące z dzieckiem. Powinni oni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie.

W związku bezpieczeństwem pracy w tym trudnym dla wszystkich czasie, prosimy o przesyłanie prac w formie elektronicznej (skany lub wysokiej jakości zdjęcia prac) do dnia 17 listopada na adres e-mail:

dgrabarski86@gmail.com

W tytule należy wpisać ”Konkurs plastyczny z okazji ODPD”, a pliki  w załącznikach należy nazwać imieniem i nazwiskiem autora, raz jego klasą.

Trzy najlepsze prace z poszczególnej kategorii będą w grudniu 2020 reprezentować naszą szkołę w etapie krajowym.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Opracował: Rzecznik Praw Ucznia SP7 – Dariusz Grabarski