Konkurs „NASZ PATRON – NASZA SZKOŁA – NASZE MIASTO”

30 listopada odbył się w naszej szkole konkurs klas III „NASZ PATRON – NASZA SZKOŁA – NASZE MIASTO”. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje klas w składzie:

III A

Zuzanna Marciszewska

Jakub Kaźmierczak

Piotr Łożański

III B

Agnieszka Walczuk

Paulina Chruściel

Agata Chacińska

III C

Marcin Firus

Blanka Panufnik

Łucja Izabela Podgajna

Uczniowie rozpoznawali obiekty i zabytki Siedlec na podstawie fotografii, odpowiadali na pytania otwarte dotyczące biografii patrona naszej szkoły, Czesława Kamińskiego, historii Siedlec i „Siódemki”, układali herb naszego miasta z puzzli. Poziom konkursu bardzo wysoki i wyrównany. I chociaż odpowiedzi na niektóre pytania wymagały szczegółowej, czasami wręcz drobiazgowej wiedzy, to wszyscy uczestnicy zmagań wykazali się ogromem wiadomości, byli znakomitymi znawcami tematu. Ostatecznie wyniki konkursowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce – kl. III C

II miejsce – kl. III A

III miejsce – kl. III B

Na zakończenie uczniowie i prowadzący konkurs nauczyciele zaśpiewali wspólnie znaną piosenkę „Moje Siedlce”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Jastrzębska, Hanna Suchożebrska, Maria Stańczuk