KONKURS „TRANSPORT WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”

Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy do szkolnego konkursu „TRANSPORT WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”.
Przebieg konkursu:
1. Zbierasz 5-osobową drużynę (konkurs odbywa się w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI
oraz VII – VIII, pamiętaj o tym, zapraszając kolegów i koleżanki z innych klas do swojej drużyny).
2. Opracowujesz projekt pracy konkursowej zgodny z tematem – autobus, samolot, rakieta, a może rower?
3. Szkicujesz projekt i określasz w przybliżeniu wymiary pracy i ilość surowców wtórnych potrzebnych do zbudowania pojazdu. Po co? Grupa, która wygra eliminacje, będzie realizować – budować swój projekt 18 kwietnia (sobota) nad siedleckim Zalewem. To oznacza, że będziesz musiał, drogi Uczniu, razem ze swoją grupą zebrać potrzebne materiały. Jeżeli będziecie chcieli budować z plastikowych butelek – zbierzcie tylko butelki w jednym kolorze, np. tylko zielone. Jeśli zdecydujecie, że chcecie budować z butelek szklanych – możecie mieszać kolory.

Czekamy na projekty do 27 marca. Karty projektów proszę odbierać od wychowawców, opiekunów Samorządu Uczniowskiego lub z sali 44.
Trzy grupy, które opracują najciekawsze projekty (jeden w kategorii klas I- III, jeden w kategorii klas IV- VI i jeden w kategorii klas VII – VIII) będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Siedlce.

Zachęcamy do udziału.

Więcej informacji o etapie międzyszkolnym znajduje się tutaj.