Konkurs literacki „Kwarantanna na kwadracie, czy o tym, jak wszyscy zostaliśmy w domu. Kartki z pamiętnika…”

Hej, drodzy uczniowie, jesteście tam? W Internecie krążą już memy przedstawiające dole i niedole rodzin, których członkowie nagle i niespodziewanie zmuszeni byli zostać wszyscy razem w domu. Uczą się, pracują, rozmawiają, milczą, wspólnie czytają, bawią się, grają w gry planszowe, oglądają TV, słuchają muzyki, sprzątają… Mijają kolejne dni… Jest ciepło, rodzinnie, miło, ale czasem atmosfera niepokojąco zagęszcza się… Młodszy brat zaczyna płakać, zawiesił się komputer, kipi mleko, a ty musisz odrabiać zadania domowe w ramach zdalnej edukacji… A, jeszcze znudzony kot szaleńczo biega po mieszkaniu i właśnie strącił doniczkę z paprotką… Mama ma migrenę, a tata z wrodzonym sobie wyczuciem chwili schronił się w garażu pod pretekstem robienia porządków… Brzmi znajomo? Mamy dla Was propozycję. Tym razem będzie to konkurs literacki. Podzielcie się Waszymi przeżyciami z czasu „kwarantanny”. Opiszcie je w formie kartek z pamiętnika. A oto szczegóły.
Zasady konkursu:
• Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów klas V-VIII.
• Czas trwania konkursu: 27.03.2020 roku – tydzień po zakończeniu „kwarantanny” 😊.
• Przystąpienie do konkursu następuje przez zgłoszenie pracy literackiej.
• Praca nie powinna przekraczać 1 kartki formatu A4 – pamiętnik. Należy napisać na komputerze, czcionką Times New Roman (12), interlinia 1,5.
• Podpisane prace literackie (imię, nazwisko i klasa) prosimy przesyłać na adres gustaws3@wp.pl
Rozstrzygnięcie konkursu:
• Zgłoszone prace zostaną ocenione przez komisję konkursową.
• Oceniane będą: forma literacka (kartki z pamiętnika), kompozycja, poprawność językowa i stylistyczna, poziom literacki pracy i bogactwo słownictwa, twórczy charakter utworu, samodzielność i oryginalność.
• Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: klasy V-VI i VII-VIII.
• Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu dwóch tygodni od zakończenia konkursu.
• Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
• Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika.

Nauczyciele bibliotekarze Maria Stańczuk, Agata Kuśmierczyk, Anna Bryłka-Chomka 😊