Konkurs Gwiazdkopisanie Polskiego Radia Dzieciom

GWIAZDKOPISANIE”  OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIA

DO KONKURSU POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Tylko do 6 grudnia można przesłać zgłoszenie do świątecznego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”.  Zwycięskie opowiadania zostaną wyemitowane w audycji „Bajkowy Kącik” na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy – Ania Cieślak, Olga Bończyk, Leszek Filipowicz oraz Wojciech Słupiński. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gwiazdkopisanie” nie tylko wywołuje lawinę fantastycznych, rodzinnych wspomnień, ale jest też przyczynkiem do tego, by te historie tworzyły się na nowo – mówi Martyna Chuderska, jurorka konkursu.

Prace konkursowe  ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży – Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke  oraz Tomasz Samojlik – ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Jeżeli macie pomysł, jeżeli macie ulubioną historię, która jest śmieszna albo wzruszająca albo poruszająca albo niezwykła to już prawie wygraliście. Wystarczy ją tylko ubrać w słowa albo ilustracje i przesłać do nas – zachęca Tomasz Samojlik.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą napisać pracę konkursową w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej – opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Elektroniczną wersję pracy należy przesłać do 6 grudnia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminuZwycięzcy ogłoszeni zostaną w niedzielę 20 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Od 21 grudnia zwycięskie prace będzie można usłyszeć w audycji „Bajkowy Kącik” Polskiego Radia Dzieciom.

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

Więcej informacji i regulamin konkursu: polskieradiodzieciom.pl oraz w serwisie specjalnym konkursu: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl