JASEŁKA 2020

Taka noc przypada tylko raz do roku,
Przynosi radość i niebiański pokój.
Dzieciątko małe w żłóbku już leży,
Kto tylko może do niego bieży…
Co roku w naszej szkole uczniowie przygotowują jasełka. Poznają w ten sposób tradycje i historię Bożego Narodzenia. Również w tym roku zostały przygotowane jasełka. Powiecie… jak? Przecież pandemia! Dzieci nie chodzą do szkoły! Otóż będą to jasełka on line, bo dla naszych uczniów nie ma rzeczy nie do zrobienia. Żeby było ciekawiej to najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej podjęli się tego zadania. To nasze pierwszaki z klasy 1c są bohaterami jasełek. Podjęli to wyzwanie
z wielką ochotą wraz ze swoimi rodzicami, którym serdecznie dziękujemy za współpracę.
W przedstawieniu nie zabrakło Maryi z dzieciątkiem, aniołów, pasterzy i królów, nawet diabeł pod wpływem Jezusa postanowił być dobry. Całość przeplatana jest kolędami, śpiewanymi przez dzieci – rosnące talenty wokalne naszej szkoły.
Scenariusz przygotowały panie Katarzyna Wąsowska i Małgorzata Matuszewska, oprawą informatyczną zajęła się pani Joanna Wysokińska. Efekt uczniowie obejrzą podczas zajęć na platformie TEAMS, zostaną one zaprezentowane przez wychowawców w najbliższym czasie.
Na Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wiary, nadziei i miłości a w Nowym Roku 2021 pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń.

Opracowanie: Małgorzata Matuszewska i Katarzyna Wąsowska