IV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” – etap regionalny

Dnia 11 marca 2021 r., na platformie MS Teams Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, odbył się etap regionalny czwartej edycji konkursu „Lust auf Lesen?” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczniów, którzy w etapie szkolnym otrzymali 75% i więcej punktów możliwych do uzyskania. Byli to przedstawiciele trzech siedleckich szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 7 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radomiu i SP w Bartodziejach. Siódemkę reprezentowało 7 osób: Polak Marcel (7c), Wrona Jakub (7c), Filimoniuk Hanna (8c), Parobczy Natalia (8a), Firasiewicz Olga (8c), Królak Maja (8a) i Karasek Mikołaj (8a).
Przed rozpoczęciem konkursu głos zabrała Pani Marzenna Koncerewicz – dyrektor naszej szkoły, która serdecznie powitała uczestników. Cytując Edmunda de Walla: „Znając języki, wszędzie czujesz się, jak u siebie w domu”, zwróciła uwagę na korzyści płynące z nauki języków obcych oraz życzyła wszystkim powodzenia. Następnie zostały omówione sprawy organizacyjne przez koordynatora regionalnego – Panią Joannę Romaniuk i o godz. 14.00 uczniowie przystąpili do pisania. Eliminacje regionalne trwały 90 minut. Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego w formie zadań testowych. Dodatkowo test sprawdzał wiadomości realioznawcze dotyczące Austrii.
Z wielką niecierpliwością czekamy do 4 kwietnia br., kiedy to na stronie internetowej PSNJN zostanie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego. Mamy nadzieję, że znajdą się na niej nazwiska naszych uczniów.

Opracowanie: Joanna Romaniuk