III OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LUST AUF LESEN?”

27 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Głównym celem przedsięwzięcia jest motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego oraz propagowanie czytelnictwa w języku Goethego.
Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 12 uczestników z pięciu siedleckich szkół podstawowych, którzy w eliminacjach szkolnych musieli otrzymać co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VII a – Antonina Niewiadomska, Maja Królak
i Mikołaj Karasek.
W ramach przygotowań do etapu międzyszkolnego uczniowie zapoznali się z tekstami dostępnymi online, a następnie wykonali ćwiczenia interaktywne sprawdzające ich rozumienie, co
z pewnością ułatwiło im rozwiązanie testu sprawdzającego wiadomości i umiejętności w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa Niemiec w dniu konkursu.
Zachęcamy wszystkich do rozwijania zainteresowań czytelniczych w języku niemieckim, a za naszych reprezentantów trzymamy kciuki i życzymy uzyskania jak najlepszych wyników.

Opracowanie: Joanna Romaniuk