III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja na wesoło”

6 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja na wesoło”. Przeznaczony był dla uczniów klas I i polegał na prezentacji dowolnego humorystycznego klasycznego lub współczesnego utworu poetyckiego. Do konkursowej rywalizacji przystąpiło 15 uczestników z ośmiu siedleckich szkół. Komisja oceniała pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację, dykcję, gest, mimikę, dobór rekwizytów. „Siódemkę” reprezentowały Helena Socha z klasy I A oraz Natalia Witan z klasy I B. Hela przedstawiła utwór Elizy Rozdoby „Hipopotamica Hania”, a Natalka wiersz Agnieszki Frączek „Miss stonoga”. Helenka otrzymała dyplom za udział, a Natalia nagrodę specjalną ufundowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Obie dziewczynki z ogromnym wdziękiem zaprezentowały swoje wesołe wiersze, a uczestniczenie w konkursie sprawiło im dużo radości oraz dostarczyło nowych doświadczeń. Serdecznie gratulujemy im występów i życzymy dalszych sukcesów! Patronat honorowy nad konkursem sprawowały Biblioteka Pedagogiczna oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Opracowanie: Maria Stańczuk