I d – KLASĄ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 2 – 6 listopada 2020 r. klasa I d brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Tydzień Dla Niepodległej”. Wszystkie przedsięwzięcia związane były z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Cele projektu edukacyjnego:

1. Upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości;
  2. Budzenie zainteresowań historią i dziedzictwem kulturowym naszego kraju;
  3. Kształtowanie świadomości patriotycznej o obywatelskiej;
  4. Rozwijanie i wzmacnianie poczucia tożsamości do rodziny i kraju pochodzenia;
  5. kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz szacunku dla własnego państwa;
  6. Wzbudzanie u dzieci poczucia dobra i godności;
  7. Dostarczenie pozytywnych wzorców osobowych;
  8. Promowanie inspirujących rozwiązań metodycznych.

Projekt edukacyjny był podzielony na dziesięć aktywności, zwanych „tropami”, które były realizowane w listopadzie podczas „Tygodnia Dla Niepodległej”.

Podczas realizacji zajęć dzieci otrzymywały kolejne odznaki Tropiciela, które na bieżąco wklejały na Kartę Tropiciela.

Po zrealizowanych zadaniach i przesłaniu sprawozdania do organizatora Projektu Pani Marceliny Czekurał dzieci otrzymały Certyfikat potwierdzający uzyskanie przez klasę I d tytułu „Klasa Niepodległości”.

Bardzo dziękuję uczniom klasy I d za udział w projekcie i tak duże zaangażowanie – wychowawczyni Izabela Talacha.