Uczniowie klasy 4 c z panią Anetą Skolimowską i panią Joanną Chibowską zachęcają do wzięcia udziału w Godzinie dla Ziemi, która w tym roku przypada 26 marca o 20:30.
Na czym polega akcja? Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.
Godzina dla Ziemi odbywa się po to, aby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.
Jeśli wierzysz, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, dołącz do Godziny dla Ziemi WWF.
Niezależnie od poglądów, sympatii czy upodobań, do akcji może dołączyć każdy!
Godzina dla Ziemi w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. W Godzinie dla Ziemi biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie, także w Polsce. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10 400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut.
W Polsce w poprzednich latach w akcji brało udział blisko 100 miast, a wygasały takie obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP.
Organizatorzy akcji są świadomi, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych ani zmiany klimatu. Celem akcji jest skłonienie wszystkich do refleksji, zmotywowanie do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom, rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu. Pokażmy o 20.30, że troszczymy się o naszą planetę!!!
Aneta Skolimowska