Dzień Ziemi w klasie I a

22 kwietnia Ziemia miała imieniny. Nasza szkoła również włączyła się do działań upowszechnianych na całym świecie, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć i zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody.

Piątek 21 kwietnia upłynął w klasie I a na promowaniu postaw proekologicznych, budowaniu wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianiu uczniom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega  na życiu w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę. Dzieciom zaprezentowano jak to robić. Pierwszy krok to oszczędzanie wody. Kolejne to: oszczędzanie energii elektrycznej, troska o czyste powietrze, ograniczanie ilości odpadów, segregowanie śmieci, czy sadzenie roślin wokół szkoły i w klasie. Warto tworzyć małe fabryki tlenu. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym ze sposobów na zmniejszenie zaśmiecenia jest recykling, czyli ponowne wykorzystanie odpadów i wykonywanie nowych rzeczy ze starych. Dzieci dowiedziały się m.in., że z plastiku można ponownie wyprodukować: długopisy, folie, opakowania, butelki, zabawki, buty sportowe czy bluzy z polaru. Okazało się, że każdy nasz najmniejszy gest ma znaczenie i o Ziemię powinniśmy dbać nie tylko w jej święto lecz przez cały rok.

Opracowanie: Marzena Dziewulska, Bożena Miłońska