Dzień Myszki Miki

Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

Postać została stworzona przez Walta Disneya w 1928 roku i w ciągu niemal 100 lat stał się jedną z największych gwiazd filmowych i wystąpił w ponad 130 filmach oraz 330 komiksach.

Istnieje kilka wersji tego, skąd w ogóle wziął się pomysł stworzenia kultowego już bohatera. Jedna mówi o tym, że inspirację do stworzenia Myszki Miki Walt Disney zaczerpnął od myszy biegającej po studiu. Inna, najbardziej prawdopodobna wersja, zakłada, że postać była zainspirowana zwierzątkiem, które Walt Disney miał w dzieciństwie. Pierwotnie sławna Mysz miała nosić imię Mortimer, jednak nie podobało się ono żonie rysownika, Lillian Disney. To właśnie jej pomysłem było imię Mickey. Myszka miała także być królikiem i pierwsze rysunki przedstawiają właśnie to zwierzę. Usposobienie bohatera Walt Disney zaczerpnął natomiast od słynnego komika Charlie Chaplina.

Uczniowie naszej szkoły również kochają Myszkę Mickey i w dniu jej urodzin założyli elementy stroju z motywem animowanego bohatera.

Opracowanie: Martyna Przeździak