Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Ta data jest upamiętnieniem urodzin A. A. Milne – autora książki „Kubuś Puchatek”, którą napisał w 1926 roku dla swojego syna. Tytułowy bohater książki jest pluszowym misiem, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele ciekawych przygód. Uroczego misia – mieszkańca Stumilowego Lasu – kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Powieść to jednak nie tylko historia przedstawiająca perypetie misia o bardzo małym rozumku, ale też pozycja zawierająca wiele refleksji na temat życia. Alan Alexander Milne wykreował sympatycznych bohaterów, którzy dzięki umiejętności obserwacji świata i siebie nawzajem, potrafią słowami trafić w samo sedno. Ich przekaz jest prosty i mimo upływu czasu nie traci na aktualności.

Poniżej zamieszczamy prezentację zawierającą złote myśli – refleksyjne i zabawne o życiu, przyjaźni i miłości wypowiedziane przez Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

ZŁOTE MYŚLI KUBUSIA PUCHATKA I JEGO PRZYJACIÓŁ – prezentacja

W świetlicy szkolnej dzieci również włączyły się w obchody Dnia Kubusia Puchatka. Z tej okazji wysłuchały fragmentu książki Alana Alexandra Milne’a, następnie sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach Stumilowego Lasu rozwiązując quiz. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną i otrzymały dyplomy za udział

w Światowym Dniu Kubusia Puchatka.

Opracowanie: Iwona Lewczuk, Ewa Somla