Dzień Czytania Tolkiena – co to za święto?

Dzień Czytania Tolkiena, to święto, które łączy miłośników fantastyki na całym świecie. Inicjatorami dnia byli członkowie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Sociery). John Ronald Reuel Tolkien urodził się 3 stycznia 1892 roku w Bloemfontein w Oranii. Był autorem powieści i opowiadań, których akcja toczy się w mitycznym świecie Śródziemia. Do jego najwybitniejszych dzieł zaliczane są ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogia ,,Władca Pierścieni”. Na ich podstawie nakręcono sześć filmów fabularnych, a w 2022 roku premierę miał pierwszy sezon serialu Amazon pod tytułem ,,Pierścienie Władzy”.

29 marca uczniowie  na świetlicy szkolnej zapoznali się  z książeczkami napisanymi przez Tolkiena. Czytaliśmy głośno fragmenty przyniesionych pozycji oraz oglądaliśmy ilustracje do książek. Dzieci zapoznały się z postacią pisarza.

Opracowanie: Małgorzata Zagalska