Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy szkolnej

6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, a z tej wyjątkowej okazji, w ramach naszego projektu ,,Chroń dziecko w sieci”, świetliczaki wzięły udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w świecie wirtualnym. Podczas tego spotkania dzieci zdobyły wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, uczestniczyły w interaktywnych quizach oraz rozwiązywały zagadki, które pomogły im lepiej zrozumieć, jak dbać o swoje dane i ochronić się przed niebezpieczeństwem w sieci.

Uczestnicy mieli również szansę do ciekawej dyskusji na temat etyki online i odpowiedzialności cyfrowej, mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z korzystaniem z Internetu, co sprzyjało budowaniu świadomości społecznej wśród grupy.

Całość zajęć skupiała się na promowaniu bezpieczeństwa online, rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia w kontekście cyfrowym oraz kształtowaniu pozytywnego stosunku do nowych technologii. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom dzieci będą bardziej świadome i gotowe do korzystania z zasobów internetowych, jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo.

Opracowanie: Iwona Doszko, Małgorzata Radomyska