Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – „Działajmy razem!”

Dzień Bezpiecznego Internetu świętowany jest na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań
na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż wspólna praca nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, może zapewnić bezpieczeństwo w czasie korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej nauki. Wychowawcy świetlicy przyłączyli się do budowania bezpiecznego Internetu poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, których celem było przede wszystkim:
• zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu;
• kształtowanie właściwych postaw wobec praw autorskich, mowy nienawiści, ochrony wizerunku i danych osobowych w sieci;
• omówienie zagrożeń internetowych.

Opracowanie: Ewa Somla