„Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia z „PROGRAMU dla szkół” pod hasłem „Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”. Celem zajęć było promowanie wśród uczniów zdrowej diety. Uczniowie podczas zajęć poznali rolę i skład I i II śniadania zgodnie z zasadami „Piramidy zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci i młodzieży” oraz dowiedzieli się jakie wartości odżywcze mają poszczególne grupy owoców i warzyw. Po części teoretycznej uczestnicy przystąpili do wykonania zadań, które wymagały skupienia, koncentracji, podzielności uwagi oraz dobrej kondycji. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości oraz były okazją do świetnej zabawy.

Opracowanie: Ewa Somla