Dobre maniery – zasady i reguły obowiązujące użytkowników Internetu i mediów elektronicznych

Uczniowie klasy 3a realizując kolejne cele programu poznali zasady, które pomagają w codziennym życiu. Dzięki nim kontakt z innymi staje się łatwiejszy i czujemy się bezpieczniej, bo wiemy czego możemy się spodziewać. Wiemy również, w jaki sposób sami powinniśmy się zachowywać, aby inni ludzie czuli się dobrze w naszym towarzystwie.

Podobnie jest w Internecie.

Dzieci doskonalą umiejętność prowadzenia bloga klasowego. Poniżej znajduje się link, który zawiera wpisy dotyczące zajęć umieszczane przez uczniów.

Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z korzystaniem z mediów elektronicznych i Internetu.

Uczniowie pracowali w grupach, w których zadanie polegało na umieszczeniu zdań opisujących różne czynności na odpowiednim kolorze planszy. Kolor biały oznaczał bezpieczną czynność, czarny niebezpieczną, a szary – czynność, którą trudno jest im ocenić.

Realizowany program przekazuje dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań w Internecie.

Opracowanie: Joanna Kowalik