CZYTANIE MA MOC

Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki.
Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek.

Albert Einstein

Uczniowie klasy IIIa realizują ogólnopolski program czytelniczy „Czytanie ma Moc” polegający na przeprowadzeniu cyklu zajęć, które akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas trzecich przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą. Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom wiele radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania. Do szkoły już dotarły pakiety startowe  zawierające gadżety dla uczniów oraz piękne książki, których bohaterowie już nie mogą doczekać się spotkania z uczniami.

Opracowała M. Czarnocka