„BohaterON – włącz historię!”

W październiku uczniowie klasy I a aktywnie przystąpili do realizacji projektu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolski projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych od organizatorów akcji. Dzieci obejrzały „NIEBAJKĘ O POWSTANIU WARSZAWSKIM”, przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśniło dzieciom, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.

Uczniowie poznali krótkie życiorysy i sylwetki żyjących Powstańców, do których skierowali swoje kartki, wykonali je według własnego pomysłu, a następnie przesłane zostały do Fundacji Sensoria z dopiskiem BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny, a nade wszystko wyrazić wielką wdzięczność naszym Powstańcom.

Opracowanie: Izabela Talacha