BohaterON – włącz historię

W tym roku szkolnym już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do akcji „BohateroOn – włącz historię”. Uczniowie klasy 1 b na lekcji poznali tragiczne losy Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem zajęć było wykonanie kartki i napisanie listu do Powstańca. List wysłaliśmy do koordynującej akcję fundacji Sensoria, za jej pośrednictwem laurka przekazana zostanie żyjącym uczestnikom powstania. W ten sposób podziękujemy naszym Bohaterom za ich poświęcenie i pokażemy, że o nich pamiętamy.

Na zakończenie warto przypomnieć, że „BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski. Organizatorami akcji są dwie wrocławskie fundacje, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

Opracowanie: Izabela Talacha