„BohaterON” W NASZEJ SZKOLE!!!

W październiku 2023 r. uczniowie klas II b Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach wzięli aktywny udział w akcji „BohaterON. Włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt cieszył się w zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy.

22 uczniów naszej klasy na portalu „Dumni z Powstańców” , nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisało osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców. Pojawiły się wzruszające życzenia pisane, tak jak w czasach powstańczej poczty- z użyciem tylko 25 słów.
Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.
W naszej szkole chcemy tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii Polski i jej bohaterach. Pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Powstańców !
Laurki i życzenia dla Powstańców od uczniów klasy II b można zobaczyć na stronie:

https://wpis.dumnizpowstancow.pl/  wpisując w wyszukiwarkę nazwę Siedlce.

Opracowanie: Izabela Talacha