Biblioteczne wieści

📚 Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania”.
📚 📚 Najlepiej czytające klasy II – III i IV–VIII.
📚 📚 📚 Nowe książki w bibliotece.

📚 26 listopada 2021 roku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Czytania” organizowany przez SCDiDN w Siedlcach. Uczennica klasy VIII D, Kinga Cielemęcka zajęła I miejsce w kategorii klas VII–VIII. Cieszymy się ogromnie i bardzo serdecznie gratulujemy.
📚📚 Najlepiej czytającymi klasami w listopadzie były II B i V A. Drugoklasiści przeczytali 79 książek, a piątoklasiści 32. Najlepszymi czytelnikami okazali się Mateusz Zubik z klasy III B i Natalia Mateuszak z III C. Przeczytali po 16 książek. Najlepszy czytelnikiem z klas IV – VIII był Jakub Głuchowski, uczeń klasy V A – 12 książek.
📚📚 Najlepiej czytającymi klasami w grudniu były II C i VIII B. Drugoklasiści przeczytali 53 książki, a ósmoklasiści 23. Najlepszymi czytelnikami byli Maksim Grabarski z klasy II C – 12 książek i Kacper Kruk z VIII B – 5 książek.
📚📚 Najlepiej czytającymi klasami w I semestrze są:
 II B – I miejsce, 228 książek,
 II D i III A – II miejsce, 202 i 222 książki (jednakowa średnia na ucznia),
 II C – III miejsce, 189 książek,
 V B – I miejsce, 120 książek,
 IV A – II miejsce, 85 książek,
 IV C – III miejsce, 84 książki.
Najlepszymi czytelnikami są Aleksandra Kęska z II D – 36 książek i Joanna Pyl z klasy V B – 25 książek.
Gratulujemy i przypominamy wszystkim, cytując Cornelię Funke, że „książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni, niczego w zamian nie żądając”.
W listopadzie i grudniu ubiegłego roku księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 332 książki. Wśród nich są zarówno zupełnie nowe tytuły, jak i kolejne tomy ulubionych serii naszych czytelników. Zakupione nowości można obejrzeć w galerii zdjęć i wypożyczać w bibliotece. Zapraszamy!

Opracowanie: Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk